pl/en

Korczakianum
udział bezpłatny

Noc Muzeów z Januszem Korczakiem

Noc Muzeów w Korczakianum rozpocznie się od spaceru ulicami Warszawy śladami Janusza Korczaka/Henryka Goldszmita. Spotkanie rozpocznie się od zwiedzenia Korczakianum. Punktami jego trasy będą miejsca historyczne:

• Dom Sierot,
  • Szpital dla Dzieci im. Bergsonów i Baumanów,
  • Ubezpieczalnia Społeczna,
  • Polskie Radio,
  • Towarzystwo Kolonii Letnich
  • i Ostatnia Siedziba Domu Sierot.

Opowiemy o historii tych miejsc i działalności Korczaka z perspektywy ówczesnego warszawskiego, polskiego i żydowskiego dzieciństwa.

Jednocześnie informujemy, że siedziba Korczakianum w Noc Muzeów pozostanie zamknięta. Wystawa stała jest niedostępna do odwołania. Osoby indywidualne zainteresowane kontaktem z pracownią proszone są o wcześniejsze telefoniczne lub mailowe ustalenie terminu wizyty.

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.